ajax loader
simorghland

05:04:24am

1403 / tir (4) / 1

Summer

Friday

Animal name of the year: Whale

Until the beginning of Spring:

The name of the spectacular region:

منطقه جنگلی فلارد

طبیعی

Isfahan province

City Name:lordegan

Hours and kilometers to Isfahan:h--- k

User Points :

منطقه جنگلی فلارد در شهرستان لردگان یکی از توابع استان چهارمحال و بختیاری واقع است و ۲۰ هزار هکتار مساحت دارد. این منطقۀ زیبا و حیرت انگیز از شمال به شهرستان خان میرزا، از غرب به شهرستان لردگان، از شرق به شهرستان سمیرم و از جنوب به استان کهگیلویه و بویر احمد محدود می‌شود. با توجه به محیط وسیع، شرایط خوش آب و هوایی،رودخانه و فضای سرسبزی که دارد، می تواند به عنوان محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت علاقه مندان به طبیعتگردی انتخاب شود. 

پوشش گیاهی منطقۀ جنگلی فلارد:

 علاوه بر پوشش عمومی جنگل فلارد که متشکل از درختان بلوط است، در ۱۰ کیلومتری مال خلیفه، در محدوده کوت سیاه، جنگلی از بنه (پسته وحشی) وجود دارد. از نواحی عمده جنگلی دیگر می‌توان به دماپ، پروز و منارجان اشاره کرد.همچنین در منطقه جنگلی فلارد انواع میوه های وحشی از قبیل پسته وحشی، شوید وحشی، لاله وحشی و سرگام کنگر نیز یافت می شود.

جاذبه های دیدنی اطراف منطقۀ جنگلی فلارد:

 در منطقۀ جنگلی فلارد چندین چشمه زلال از دل کوه صخره ای که اطراف آن را احاطه کرده است به بیرون میجهند. این چشمه ها در مسیری به هم پیوسته و وارد حوض بزرگی می شود که اطراف آن را درختانی زیبا احاطه نموده و موجب پدید آمدن چشم اندازی طبیعی و زیبا در این منطقه شده است. و این منطقه را به یک جاذبۀ گردشگری تبدیل کرده است.

امکانات موجود در منطقۀ جنگلی فلارد:

چشمه های فراوانی که از این کوه سنگی به صورت طبیعی سرازیر شده اند که موجب شده  تا در این منطقه پارک ها و استراحتگاه های زیادی احداث گردد.  چشمه زیبای برم از دیگر جاذبه های گردشگری فلارد محسوب میشود که سرسبز بودن اطراف این چشم انداز طبیعی زیبا موجب شده تا پارک و گردشگاه هایی در کنار چشمه احداث شود.

به منظور رفاه حال مسافران و گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند، در این شهر اماکن و مجتمع های مسکونی و تفریحی قرار دارد که سبب شده گردشگران با خیال راحت مدت زمان بیشتری را به تفریح و گردش بپردازند.

You can post your comments about this place and participate in the rating. This can help your friends to make a more accurate choice. But you need to register or login.