ajax loader
simorghland

09:46:14pm

1403 / khordad (3) / 27

Spring

Sunday

Animal name of the year: Whale

Until the beginning of Spring:

The name of the spectacular region:

روستای گنبرف

باستانی

Isfahan province

City Name:esko

Hours and kilometers to Isfahan:h--- k

User Points :

روستای گنبرف، یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو می باشد که در دامنه کوه سهند واقع شده و  بسیار خوش آب‌ و‌ هوا می باشد.روستای گنبرف که در زبان محلی به «گون بر» به معنی آفتاب گیر معروف است  در ۹۰ کیلومتری جنوب تبریز و 10 کیلومتری اسکو واقع شده است. روستای گنبرف، دارای چهارهزار نفرجمعیت است  و از روستاهای پرجمعیت استان آذربایجان شرقی محسوب می شود.

یکی از نمادهای هویتی این روستا گلهای محمدی می باشد که در این روستا به وفور یافت می شود و خدای متعال این موهبت الهی را به عنوان منبعی برای در آمد اهالی این روستا قرار داده است.مردم گنبرف از گلهای محمدی روستایشان یکی از باکیفیت ترین گلاب های کشور را بدون هیچ ناخالصی تولید کرده و روانه بازار های داخل و خارج از کشور می کنند.

اهالی روستای گنبرف عمدتا کشاورز و دامدار هستند. هرسال در اواسط تیر ماه، فصل برداشت گل محمدی در این روستاست. و به همین دلیل نیز جشنواره گل محمدی در آن برگزار می‌شود. به همین منظور فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این روستا است.

از دیگر محصولات و صنایعی که بر اقتصاد اهالی این روستا و توسعه آن اثر داشته می توان به باغات گردو که در سرتاسر جاده این روستا کاملا مشخص هستند و فرش دستبافت که دارای چند کارگاه در این روستاست می توان نام برد.با برگزاری جشنواره گل محمدی در این روستا کمی از پتانسیل های شناخته نشده این روستا به معرض نمایش در آمد و گردشگران با این روستای زیبا آشنایی پیدا کردند.

در گنبرف شما با جاده های پیچ در پیچ باریک( که کمی هم نابسامان است)،درختان گردوی فراوان،بوته های گل سرخ تمام نشدنی و زیبا وهمچنین رود فصلی سل چایی لذت یک سفر جذاب را خواهید برد و با وجود مردمان بسیار خونگرم آن  احساس غریبی نکرده و با دنیایی از سوغاتی های فراوان به شهر خود بازخواهید گشت. 

You can post your comments about this place and participate in the rating. This can help your friends to make a more accurate choice. But you need to register or login.