ajax loader
simorghland

02:30:50pm

1403 / khordad (3) / 2

Spring

Wednesday

Animal name of the year: Whale

Until the beginning of Spring:

The name of the spectacular region:

آبشار تونل کوهرنگ

طبیعی

Isfahan province

City Name:kohrang

Hours and kilometers to Isfahan:h--- k

User Points :

آبشار تونل کوهرنگ در نزدیکی شهرستان چلگرد، از توابع شهرستان کوهرنگ، در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و یکی از سرچشمه‌های رودهای کارون و زاینده رود به‌شمار می‌رود. این تونل مصنوعی نخستین بار در سال 1332 در منطقه احداث شد و به منظور انتقال آب چشمه ی کوهرنگ به مناطق حوالی زاینده رود به بهره برداری رسید. فاز دوم این تونل در سال 1364 به بهره برداری رسید و هم اکنون جدای از بحث عملیاتی این آبشار زیبا، شاهد به وجود آمدن اکوسیستم فوق العاده ای در نواحی اطراف تونل هستیم، به صورتی که جذابیت بصری این محدوده موجب جذب توریست ها و گردشگران تورهای مسافرتی از اقصی نقاط ایران به این منطقه شده است.

امکانات موجود:

در کنار این جاذبه امکاناتی مانند اسکان مسافران، پارکینگ، سرویس بهداشتی، غرفه های فروش سوعاتی و صنایع دستی، آلاچیق و ... ساخته شده است.

بهترین زمان بازدید:

این جاذبه را میتوان در ۴ فصل سال دید و هر فصلی زیبایی های خودش را دارد در زمستان نمای آبشار با برف خیلی زیباست، در بهار آبشار با سرسبزی طبیعت ویوی فوق العاده به این محل میدهد و از همه مهمتر در تابستون و گرمای هوا، خنکی آب آبشار و قطره های پودری آب در هوا منظره ای دلنشین را به وجود می آورد.اما بهترین زمان پیشنهادی برای بازدید از  آبشار تونل کوهرنگ اردیبهشت ماه است. چراکه در این زمان می توان شدت جریان آب ابشار کوهرنگ را در بهترین حالت مشاهده کرد .

You can post your comments about this place and participate in the rating. This can help your friends to make a more accurate choice. But you need to register or login.