ajax loader
simorghland

04:55:56am

1403 / tir (4) / 1

Summer

Friday

Animal name of the year: Whale

Until the beginning of Spring:

The name of the spectacular region:

گردشگاه و چشمه سیاسرد بروجن

طبیعی

Isfahan province

City Name:brojen

Hours and kilometers to Isfahan:h--- k

User Points :

گردشگاه سیاسرد  و چشمه سیاسرد بروجن، یکی از دیدنی ترین نقاط استان چهارمحال بختیاری و در 5 كیلومتری شهر بروجن قرار گرفته است. که در دامنه‌های شمالی کوه سیاسرد جای دارد . ارتفاع دامنه این کوه نیز ۴۵۰ متر است. ارتفاع این کوه به 2700 متر می‌رسد. به دلیل وجود کوه سیاسرد و چشمه‌های خروشان منطقه، آب‌وهوای این منطقه دل‌انگیز است. این تفرجگاه بزرگ، مساحتی به‌اندازه 1177 هکتار دارد.هوای خنک و مطبوع و درختان کهنسال اطراف این چشمه مکانی رویایی را برای گشت و گذار و گردش در این منطقه به وجود آورده است  به طوری كه همه روزه و به ویژه در روزهای تعطیل گردشگران بسیاری از تمام نقاط ایران به سمت آن جذب می‌شوند. فضاسازی‌های مناسب و سهل‌الوصول بودن، میل به بازدید از گردشگاه را دو چندان می‌کند.

طبیعت چشمه سیاسرد بروجن:

عظمت و بلندای زاگرس را می توان از هر طرف گردشگاه سیاسرد ببینید در دامنۀ کوه طبیعت چشم اندازی را دارد که از تماشای آن سیر نمیشوید درختان تنومندش سالهاست ریشه در این خاک دوانده اند ،که بعضی از این درختان سنشان به 500تا 700سال میرسد.وجود این درختان سر به فلک کشیده ، چشمه و کوه آبسرد از این منطقه یک تفرجگاه واقعی ساخته است جایی که می توان در دل طبیعت بکرش ساعت ها طبیعت گردی کرد.

امکانات رفاهی:

امکانات رفاهی موجود در گردشگاه سیاسرد بروجن می‌توان به شهربازی و همینطور امکانات رفاهی کافی برای تفریحات خانوادگی اشاره کرد. همچنین استراحتگاههای سکویی این گردشگاه که برای اقامت‌های کوتاه مدت و چندیدن ساعته مسافران تعبیه شده است.این گردشگاه دارای رستوران نیز هست که می‌توانید غذای خود از این رستوران ها تهیه کنید. در اطراف چشمه طراحی ها و فضاسازی های جذابی می بینید که خیلی ها را مشتاق به استراحت در آن منطقه می کند.برای رسیدن به این منطقه جاده ای آسفالته وجود دارد که رفت و آمد را آسان و بدون دردسر می کند همچنین اینجا  تا مکان های اقامتی بروجن هم فاصله ی کمی دارد و مسافران به راحتی می توانند چند روزی را آنجا بگذرانند.  پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی، فروشگاههای مواد غذایی، محوطه‌های چادرزنی ویژه مسافرانی است که به این منطقه سفر می کنند.

در اطراف این گردشگاه، باغ های میوه ی زیادی وجود دارد که زیبایی منطقه را دوچندان کرده اند و جاده ای که به تفرجگاه می رسد مسیرهای خوبی برای پیاده روی است که عده ای با دوچرخه و تعدادی با پای پیاده این مسیر ۶ کیلومتری را طی می کنند و بعد از رسیدن به تفرجگاه و چند ساعتی استراحت و نوشیدن آب خنک چشمه، به سمت شهر بروجن برمی گردند.

بهترین زمان سفر به سیاسرد:

گردشگاه سیاسرد بروجن بسیار خنک است و در شب هوا کاملا سرد می شود، و به همین علت امکان اقامت در شب در این مکان کمتر امکان پذیر است . اما اگر قصد شب ماندن را در این منطقه دارید در فصل های خنک لباس و تجهیزات لازم را همراه خود داشته باشید با این وجود خنکای شب های تابستان سیاسرد، یکی از جاذبه های این مکان است همچنین این منطقه در زمستان نیز با داشتن کوه‌ها و تپه‌های اطراف و بارش فراوان برف به عنوان مکان تفریحی جوانان برای ورزش اسکی و دیگر بازیهای زمستانی مورد استفاده قرار می گیرد. پیست اسکی طبیعی و آماتور آن بر روی کوه سیاسرد برپا می‌شود.این پیست اسکی در ردیف محبوب‌ترین پیست‌های اسکی شهر بروجن و استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این گردشگاه خاص و زیبای سیاسرد در سال ۱۳۸۶ به عنوان گردشگاه ملی معرفی شد.

سیا سرد بروجن  تا یکی دو دهه قبل زیارتگاه قدوم زائرین و قلوب مؤمنین بود. زائرین بر این اعتقاد بودند که در اثر ظلم و جور بنی امیه و بنی عباس هفت نفر از مظلومان خاندان پیامبر که از اولاد زیدبن علی  علیه اسلام بوده اند بعد از ترک خانه و کاشانه و رانده شدن از دیار و سرزمین خود در این قسمت، از نظرها ناپدید شدند. از همین روی این مکان را هفت سیاسر نامیدند و زن و مرد و پیر و جوان در سحرگاهان ایام بهار و تابستان با پای پیاده جهت برآورده شدن حاجات و ادای نذورات راهی این محل می شدند. در کنار یکی از درختان چنار این مکان دیگ های نذری بر پای داشته و بین زائرین توزیع می کردند

You can post your comments about this place and participate in the rating. This can help your friends to make a more accurate choice. But you need to register or login.