ajax loader
simorghland

09:47:46pm

1403 / khordad (3) / 27

Spring

Sunday

Animal name of the year: Whale

Until the beginning of Spring:

The name of the spectacular region:

رودخانه شاه بهرام

طبیعی

Isfahan province

City Name:basht

Hours and kilometers to Isfahan:h--- k

User Points :

رودخانه ی شاه بهرام در روستای شاه بهرامِ شهرستان باشت در استان کهکیلویه و بویر احمد واقع شده است. رودخانه شاه بهرام در مسیر جاده باشت به چرام  و در حدود ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان باشت تا مرکز استان، ۱۴۵ کیلومتر فاصله دارد.وجود رودخانه و چشمه های فراوان در منطقه، زیست بوم مناسبی برای انواع آبزیان نظیر کپور ماهی و قزل آلا ایجاد نموده است. رودخانه شاه بهرام در این روستا از اهمیت بسیاری برخوردار است و از آن برای استفاده در کشاورزی و پرورش آبزیان استفاده می‌شود.آرامش و سکوت در محیط اطراف رودخانه، آواز پرندگان، نسیم های خوشگوار از جمله ویژگی هایی است که نظر بسیاری از گردشگران را به خود معطوف کرده است.  روستای گردشگری شاه بهرام که این رودخانه ی بسیار زیبا را در بر گرفته است، در دامنه ی ارتفاعات کوه خامی قرار دارد. این منطقه علاوه بر دارا بودن چشم انداز های بسییار زیبا، دارای آثار و مناظر تاریخی نیز می باشد. وجود قبرستان تاریخی در منطقه ی سرد سیری آن و نیز مناظر زیبای طبیعت گردی در همجواری کوه های تاریخی شاه بهرام و لار، از جمله ویژگی های بارزی هستند که نظر گردشگران بسیاری را به خود معطوف داشته است.

بهترین زمان سفر به روستای شاه بهرام:

شکوفه های زیبای گلها در فصل بهار، لانه های زیبای پرندگان، کشت و کار روستائیان در کنار باغ های جذاب منطقه، احساسی بی نظیر را هدیه می نماید. همچنین طبیعت روستای شاه بهرام در فصل پاییز نیز با ریختن برگ درختان، رنگ و بویی زیبایی به خود می گیرد.

راههای دسترسی به روستای شاه بهرام:

فاصله زمانی تقریبی یاسوج تا روستای شاه بهرام با ماشین حدود دو ساعت و نیم است. نزدیک ترین و بهترین راه برای رفتن به روستای شاه بهرام از طرف یاسوج است. از طریق یک جاده فرعی به جاده اصلی متصل می شود، که این جاده آسفالت و مناسب ماشین سواری است. برای سفر به باشت و روستای شاه بهرام از طریق دیل و سه راهی چرام در مسیر جاده دهدشت نیز می توان استفاده کرد، هر دو مسیر آسفالت و برای سفر با ماشین مناسب هستند. 

You can post your comments about this place and participate in the rating. This can help your friends to make a more accurate choice. But you need to register or login.