ajax loader
simorghland

05:10:12am

1403 / tir (4) / 1

Summer

Friday

Animal name of the year: Whale

Until the beginning of Spring:

The name of the spectacular region:

دریاچۀ شلمزار

طبیعی

Isfahan province

City Name:kiyar

Hours and kilometers to Isfahan:h--- k

User Points :

دریاچه شلمزار، دریاچه‌ای کوچک در مجاورت شهر شَلَمزار از توابع شهرستان کیار در استان چهار محال بختیاری است. از دریاچه، دو رودخانه که یکی برای آبیاری زمین‌های کشاورزی با نام‌های چزغان و زیرتلی و چما مورد استفاده قرارمی گیرد و مازاد مصرف آن به شهر دَستِنا و روستای سلم حرکت می‌کند و سرانجام به رودخانه کارون میپیوندد.و دیگری از کنار جاده حرکت می‌کند و مقداری از آن به مصرف پرورش ماهی برای تولید ماهی قزل آلای سرد آبی مورد استفاده قرارمی گیرد، آب اضافی به سمت شهر حرکت می‌کند و از میان شهر شلمزار می گذرد و باعث ایجاد آب و هوای مطلوبی در این منطقه شده است. وجود آب و هوای مطلوب، پوشش گیاهی، زمین های سرسبز،سازه های تفریحی، انبوه این مکان را نسبت به سایر جاذبه ها متمایز کرده است. علاوه بر اینکه مکان مناسبی برای تفریح است از لحاظ معنوی نیز دارای ارزش و احترام است چرا که طبق شواهد تاریخی این شهر در مسیر هجرت امام رضا از مدینه به طوس قرار گرفته است.از ویژگی‌های این دریاچه می توان به دِبی ۱۳۰۰ لیتر بر ثانیه آن اشاره کرد.وجود کارخانه آب معدنی صادراتی در کنار این چشمه و تغذیه از آب چشمه برای تولید آب معدنی و صنایع غذایی به رونق منطقه افزوده است.

امکانات دریاچۀ شلمزار:

پرندگان وحشی و مهاجر و مرکز شیلات ماهی قزل سرد آبی، آلاچیق‌ها و نشیمنگاه‌های زیبا صحنه ای خاص را به وجود آورده اند. در این محل امکانات مختلفی برای مسافرانی که به اینجا می آیند فراهم شده است که از آن جمله می توان به سرویس بهداشتی، آب معدنی صادراتی، امکان ماهیگیری، پارک بازی کودکان، باغ پرندگان و مزارع توت فرنگی، نمازخانه و … اشاره کرد.

بهترین زمان باز دید از دریاچۀ شلمزار:

دیدار از این محل نیاز به هزینه خاصی ندارد و به صورت رایگان می توانید زمانی را در آنجا بگذرانید. اوج زیبایی این مکان در فصل بهار و تابستان است.

You can post your comments about this place and participate in the rating. This can help your friends to make a more accurate choice. But you need to register or login.