ajax loader
simorghland

04:14:47am

1403 / tir (4) / 1

Summer

Friday

Animal name of the year: Whale

Until the beginning of Spring:

The name of the spectacular region:

پیست اسکی دنا

طبیعی,تفریحی

Isfahan province

City Name:dena

Hours and kilometers to Isfahan:h--- k

User Points :

پیست اسکی یاسوج که با نام‌های کاکان یا دنا نیز شناخته می‌شود. پیست اسکی یاسوج در زمان احداث خود جزء 30 پیست فعال کشور به شمار میرفت و از آنجایی که بعنوان نزدیکترین پیست اسکی بزرگ کشور به استان های گرم محسوب میشود یکی از گردش پذیرترین مقاصد تفریحات زمستانی در جنوب کشور تبدیل شده است.پیست کاکان در دامنه‌ رشته‌کوه زاگرس و شرق قله‌ دنا در ارتفاع ۲۶۰۰ متری قرار دارد و از جاهای دیدنی یاسوج است. پیست در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج، ۷ کیلومتری دهستان کاکان (روستای عباس علیخانی) و جنوب منطقه‌ دیدنی و زیبای آب نهر واقع شده است.

امکانات موجود در پیست اسکی دنا:

پیست اسکی کاکان در سال 1373 تنها با نصب یک بالابر راه‌اندازی شد؛ اما در حال حاضر امکاناتی همچون پیست‌کوب، رستوران، اقامتگاه های محلی و تجهیزات اسکی بشقابی به آن اضافه شده است.  یک دستگاه بالابر برای افراد مبتدی و ۲ دستگاه بالابر برای اسکی‌بازان حرفه‌ای دارد. بالابرها از نوع بشقابی هستند؛ بشقابی صفحه‌ گردی است که اسکی‌باز آن را بین پاهای خود قرار می‌دهد و به بالای پیست کشیده می‌شود. خبر خوش اینکه این پیست زمستانی اغلب تا اوایل بهار برفی است و جزو پیست‌های فعال در نیمه جنوبی ایران است که مربیان خبره ورزشی در آن به آموزش اسکی می‌پردازند.

از جمله فعالیت‌های مؤثر برای جذب گردشگر و استفاده حداکثری از جاذبه‌های زمستانی این پست، برپایی جشنواره‌های فرهنگی زمستانی است. همچنین برگزاری مسابقات ورزشی برفی در این پیست اسکی، فرصت شناسایی ظرفیت‌های ورزشی و قهرمانان اسکی استان و ایران را فراهم می‌کند. جشنواره ملی برف پیست اسکی دنا، شاخص‌ترین برنامه اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل میراث فرهنگی و هیأت اسکی استان کهیگیلویه و بویر احمد است.

بهترین زمان سفر به پیست اسکی دنا:

منظره رشته‌کوه‌های دنا از اوایل دی ماه تا اواخر دی ماه، زیباترین تصویر زمستانی خود را به نمایش می‌گذارد.پیست اسکی کاکان با طول مفید ۶۰۰ متر و عرض ۱۵۰ متر، از اوایل زمستان تا اوایل بهار پوشیده از برف است و گاه عمق برف سه متر نیز می‌رسد. با آب شدن برف در فصول گرم نیز محوطه‌ پیست، خصوصاً در اردیبهشت و خرداد ماه پوشیده از لاله‌های واژگون می‌شود و منظره ای زیبا و دل انگیزی را ایجاد میکند. با این حال محوطه در فصل‌های سرد سال بیشتر خواهان دارد.

راههای دسترسی به پیست اسکی کاکان:

پیست اسکی یاسوج از جاذبه های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد است. پس اگر از نیمه‌ شمالی کشور می‌خواهید به پیست بروید باید خود را به اراک برسانید سپس خرم‌آباد، پلدختر، اندیمشک، دزفول، شوشتر، مسجدسلیمان و ایذه را رد کنید تا خود را در مسیر یاسوج ببینید. اگر هم از اصفهان و اطراف آن به یاسوج می‌روید باید شیراز را نشان و از آنجا به سمت یاسوج حرکت کنید. پیست به راحتی قابل دستیابی است و در بر جاده‌ اصلی یاسوج-اقلید قرار دارد

You can post your comments about this place and participate in the rating. This can help your friends to make a more accurate choice. But you need to register or login.